Svømmehal

Nyd de lækre faciliteter

Ishaller

Masser af oplevelser

Idrætshaller

Sport, events og koncerter

Café

Sund og lækker cafe

Meddelelser:

Disney On Ice
Showet afvikles i vores storhal, og IKKE i ishal, så de kæmpe flyverdragter ikke er nødvendige...
(02/02/17)
Liggestole er uden varme
Pga. af en teknisk fejl er vores liggestole i Wellness uden varme, skulle du komme til at fryse er du velkommen i saunaen :-)
(11/11/16)

AKTIVITETER


 

Bemærk, i skoleferien afvikles ingen eftermiddags og aftenhold.

I samarbejde med AKKC:

Disney On Ice


 

BEMÆRK!!! 
Showet afvikles i vores storhal, og IKKE i den kolde ishal.

 


 

Børnefødselsdag i GIGANTIUMFejr børnefødselsdag i skøjtehal (indenfor den offentlige skøjtesæson) eller i svømmehallen...

 
Wellness åben for hele familie om mandagen kl. 14-18...
 Mandagen kl. 14-18:00, Må forældre/voksne tage deres børn med i Wellness på deres normale wellnessbillet.
(dvs, institutioner, grupper, børnefødselsdage mv. hører ikke under denne ordning).

 


 
Gå til svømning med din baby
 
Næste holdstart i uge 12...

Motion i vandet

Sjove, skånsomme og effektive træningshold til alle voksne...



  
 

 

Skøjteløb for skoler og institutioner 26. september - fredag d. 17. martsOffentligt skøjteløb 2. oktober - fredag d. 24. marts 
fredag kl. 13-16lørdag kl. 14-18​​søndag kl. 10-14

OBS OBS OBS!

Offentligt Skøjteløb med ekstra åbningstider ved vinterferie (uge 8):

mandag 20/2 kl. 10 – 14
tirsdag 21/2 kl. 10 – 14
onsdag 22/2 kl. 10 – 14
torsdag 23/2 kl. 10 - 14


fredag 24/2 LUKKET

lørdag 25/2 kl. 14 - 18
søndag 26/2 kl. 10 - 14

 



Spænding på Is Arena og Jutlander Bank Arena tilbydes af:
 

          

 

INFORMATIONSCENTER


Aqua Fit/fredag

Springbassin
Kl. 09:00-09:45

Saunagus i Familiesauna kl. 10

Kl. 10:00

Saunagus i Wellness kl. 11

Kl. 11:00

Saunagus i Wellness kl. 15

Kl. 15:00

Saunagus i Wellness kl. 17:30

Kl. 17:30

Arrangementskalender

En verden af oplevelser i Gigantium
Dato
01/03/17

Cateringmesse Nord 2017

Nordjyllands største faglige fødevaremesse
Dato
07/03/17
Mandag 07.00-20.30
Tirsdag 06.00-20.30
Onsdag 06.00-19.30
Torsdag 06.00-19.30
Fredag 08.00-18.30
Lørdag 08.00-17.30
Søndag og
Helligdag
09.00-16.30

Oversigt over Gigantium

Få det fulde overblik over Gigantium. Se mere