Svømmehal

Nyd de lækre faciliteter

Ishaller

Masser af oplevelser

Idrætshaller

Sport, events og koncerter

Café

Sund og lækker cafe

Meddelelser:

Påskeuges hold i svømmehallen:
Mandag d. 30/3 afvikles babysvømning, tirsdag d. 31/3 afvikles aerobic kl. 8 og 9 og onsdag d. 1/4 afvikles aquafit kl. 7.45
(27/03/15)
Sæsonens sidste weekend med offentlig skøjteløb 27.-29.3
(23/03/15)

AKTIVITETER



    
 

      
 

 
  


Snorkeldykning, Open Water teknik, Cardio


Vores instruktører vil tage dig med på rejse til havets bund – i svømmehallen.
Eller få hjælp til at komme godt i gang med Open Water sæsonen, eller ville du gerne i form på en ny og udfordrende måde...

Alm. entré + tillægsbillet 20,- opkræves ved billetsalg. 
Ingen bindende tilmelding.

 

Vandaerobic, Aqua Jog (Fit)

Kom i form i vandet. Alle kan være med!
Tillægsbillet til alm. svømmebillet 20,- opkræves ved billetsalg/caféen


Trænger du til et par tricks til at svømme bedre, så er dette lige noget for dig. 

Armbånd for 6 gang undervisning købes ved billetsalg/caféen.

 

PÅSKE

I påskeugen er der en del helligdage og vores åbningstider er følgende:

Skærtorsdag kl. 9.00 - 16.30
Langfredag kl. 9.00 - 16.30
Lørdag kl. 8.00 - 17.30
Søndag kl. 9.00 - 16.30
2.påskedag kl. 9.00 - 16.30

Selvforkælelsesaftener

Månedens sidste fredag kl. 19-21:30 byder vi på Saunagus for enhver smag, lækre produkter til kroppen, øl, vand, frugt, snack - og tid til at slappe af!

       
(Den sidste gang før sommerpause er 27/3)


Familiedag i wellness

Mandag kl. 14.00-18.00 kan forældrene købe billet til wellness og tage deres børn med børnebillet med sig derop.
 

 

 

Babysvømning


Gå til idræt med din baby! 

Babysvømning er udviklende for barnets motorik og opholdet i vandet giver velvære, glæde og god tryghed - for såvel barn som voksen. 

Vi tilbyder følgende hold:​
  • Babysvømning begynder 
  • Babysvømning øvede
  • Vedligehold til babyer på 9-12 måneder
  • Vedligehold til børn fra 1 år og op til 2 år

Tilmelding og betaling sker her på hjemmesiden.
Også booking af tid til foto-sessioner sker her på siden.

Tjek "Gigantium Babysvømning" på Facebook.
 

Børnefødselsdag i GIGANTIUM

Kom og fejr børnefødselsdag i GIGANTIUMs svømmehal eller skøjtehal. 

 

INFORMATIONSCENTER


Aqua Jog - fredag 1. hold

Løbetræning med aqua-bælte
Kl. 09:00 - 09:45

Saunagus i Familiesauna

Kl. 10:00

Aqua Jog - fredag 2. hold

Løbetræning med aqua-bælte
Kl. 10:00 - 10:45

Saunagus i Wellness

Kl. 11:40

Saunagus i Wellness

Kl. 15:00

Open Water teknik

Kl. 16:00 - 18:00

Saunagus i Wellness

Kl. 17:30

Selvforkælelse i Wellness

Salt og honning m.m...
Kl. fra 16:00

Mandag kl. 7.00-20.30

Tirsdag kl. 6.00-20.30

Onsdag kl. 6.00-19.30

Torsdag kl. 6.00-19.30

Fredag kl. 8.00-18.30

Lørdag kl. 8.00-17.30

Søndag kl. 9.00-16.30

Oversigt over Gigantium

Få det fulde overblik over Gigantium. Se mere