Svømmehal

Nyd de lækre faciliteter

Ishaller

Masser af oplevelser

Idrætshaller

Sport, events og koncerter

Café

Sund og lækker cafe

Meddelelser:

Disney On Ice
Showet afvikles i vores storhal, og IKKE i ishal, så de kæmpe flyverdragter ikke er nødvendige...
(02/02/17)
Liggestole er uden varme
Pga. af en teknisk fejl er vores liggestole i Wellness uden varme, skulle du komme til at fryse er du velkommen i saunaen :-)
(11/11/16)

AKTIVITETER


 


I samarbejde med AKKC:

Disney On Ice


 

BEMÆRK!!! 
Showet afvikles i vores storhal, og IKKE i den kolde ishal.

 


 

Børnefødselsdag i GIGANTIUM

Fejr børnefødselsdag i skøjtehal (indenfor den offentlige skøjtesæson) eller i svømmehallen...

 
Wellness åben for hele familie om mandagen kl. 14-18...
 

 


 
Gå til svømning med din baby
 


Næste holdstart i uge 12...

Motion i vandet

Sjove, skånsomme og effektive træningshold til alle voksne...



  
 

 

Skøjteløb for skoler og institutioner 
26. september - fredag d. 17. marts

Offentligt skøjteløb 
2. oktober - fredag d. 24. marts 
fredag kl. 13-16
lørdag kl. 14-18
​​søndag kl. 10-14


OBS OBS OBS!

Offentligt Skøjteløb med ekstra åbningstider ved vinterferie (uge 8):

mandag 20/2 kl. 10 – 14
tirsdag 21/2 kl. 10 – 14
onsdag 22/2 kl. 10 – 14
torsdag 23/2 kl. 10 - 14


fredag 24/2 LUKKET

lørdag 25/2 kl. 14 - 18
søndag 26/2 kl. 10 - 14

 



Spænding på Is Arena og Jutlander Bank Arena tilbydes af:
 

          

 

INFORMATIONSCENTER


Aqua Fit/mandag

Springbassin
Kl. 09:00-09:45

Saunagus i Familiesauna kl. 10

Kl. 10:00

Saunagus i Wellness kl. 11

Kl. 11:00

Familiedag i Wellness

Tag børnene med til spa...
Kl. 14:00 - 18:00

Saunagus i Wellness kl. 16

Kl. 16:00

Saunagus i Wellness kl. 18:30

Kl. 18:30

Babybassin er lukket!

Kl. Hele dagen

Arrangementskalender

En verden af oplevelser i Gigantium
Mandag 07.00-20.30
Tirsdag 06.00-20.30
Onsdag 06.00-19.30
Torsdag 06.00-19.30
Fredag 08.00-18.30
Lørdag 08.00-17.30
Søndag og
Helligdag
09.00-16.30

Oversigt over Gigantium

Få det fulde overblik over Gigantium. Se mere