Arrangementskalender
Dato:  25/09Aalborg Pirates - Hvidovre Fighters
Dato:  28/09Aalborg Pirates - Herning Blue Fox
Dato:  02/10Aalborg Håndbold - Mors-Thy Håndbold
Dato:  03/10Aalborg Pirates - Esbjerg Energy
Dato:  05/10Wellness aften
Dato:  07/10Offentligt skøjteløb - sæsonstart
Dato:  10/10DSE Messe
Dato:  12/10Aalborg Pirates - Frederikshavn Whitehawks
Dato:  15/10Offentligt skøjteløb i efterårsferien, uge 42
Dato:  16/10Champions HL: Aalborg Pirates - Frölunda Indians
Dato:  19/10Aalborg Pirates - Rødovre Mighty Bulls
Dato:  20/10Aalborg Håndbold - TTH Holstebro
Dato:  26/10Aalborg Pirates - Rungsted Seier Capital
Dato:  02/11Wellness aften
Dato:  02/11Bolig / Mad / Design - messe
Dato:  05/11Study Aalborg 2018
Dato:  12/11Aalborg Håndbold - Århus Håndbold
Dato:  13/11Aalborg Pirates - SønderjyskE
Dato:  15/11AK Institutioners udstilling
Dato:  23/11Aalborg Pirates - Odense Bulldogs
Dato:  27/11Aalborg Pirates - Herlev Eagles
Dato:  02/12Aalborg Pirates - Herning Blue Fox
Dato:  05/12Aalborg Håndbold - Skanderborg Håndbold
Dato:  06/12Aalborg Pirates - Esbjerg Energy
Dato:  07/12Wellness aften
Dato:  15/12Aalborg Håndbold - Ribe-Esbjerg HH
Dato:  18/12Aalborg Pirates - Rødovre Mighty Bulls
Dato:  28/12Offentligt skøjteløb mellem jul og nytår
Dato:  04/01Aalborg Pirates - Rungsted Seier Capital
Dato:  06/01Aalborg Pirates - Hvidovre Fighters
Dato:  22/01Aalborg Pirates - Odense Bulldogs
Dato:  30/01Aalborg Pirates - SønderjyskE
Dato:  02/02Aalborg Pirates - Herlev Eagles
Dato:  02/02Aalborg Håndbold - GOG
Dato:  12/02Aalborg Pirates - Herning Blue Fox
Dato:  13/02Aalborg Håndbold - Bjerringbro-Silkeborg
Dato:  18/02Offentligr skøjteløb i vinterferien, uge 8
Dato:  19/02Aalborg Pirates - Esbjerg Energy
Dato:  03/03Aalborg Håndbold - TMS Ringsted
Dato:  08/03Aalborg Håndbold - Lemvig-Thyborøn
Dato:  16/03Nephew - Ring--i--Ring Arena Tour 2019
Dato:  06/04Aalborg Håndbold - KIF Kolding
Dato:  16/052019! ANNE SANNE LIS - Tre rockdronninger sammen på turné
Det sker i Svømmehallen idag
Saunagus i Familiesauna kl. 7  Kl. 07:00
Vandaerobic - tirsdag  (Familiebassin)Kl. 08:00 - 08:45
Saunagus i Familiesauna kl. 9  Kl. 09:00
Babysvømning   (varmtvandsbassinet)Kl. 09:00 - 14:00
Saunagus i Wellness kl. 11  Kl. 11:00
Saunagus i Wellness kl. 13  Kl. 13:00
Graviditetstræning - tirsdag  (Springbassin)Kl. 14:30 - 15:15
Saunagus i Wellness kl. 15  Kl. 15:00
Småbørnssvømning   (varmtvandsbassinet)Kl. 16:00-18:00
Aalborg Svømmeklub - tirsdag  (4 baner i 25 m bassin)Kl. 16:00-20:45
Saunagus i Wellness kl. 17  Kl. 17:00
Aqua Fit - tirsdag   (Springbassin)Kl. 17:30 - 18:15
Hverdags wellnessgus - tir  (Wellnessbillet + tillægsbillet)Kl. 18:30-20:00